Ofis koltuk takımı aynı zamanda ofis oturma grubu olarakta anılan sizler için ürettiğimiz ürünlerimizi inceleyip, satın alabilirsiniz.

-12%
ofis-koltuk-takimi-istanbul-ada-mertsit
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü
-73%
ofis-misafir-koltuk-takımı-izmir-Mertsit
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü
-11%
ofis-oturma-grubu-İzmir-Metsit
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü

İcon – Mertsit Çok Amaçlı Ofis Koltuğu

4.300,00 
İcon – Ortak Alan Ofis Koltuğu Aradığıınız ortak alan ofis koltuğu İzmir Mertsit mağazasında. Siz ve misafirlerinizin rahatı için ürettiğimiz,
-9%
Kosko-Ofis-Misafir-Koltuk-Takımı-Tekli-Mertsit
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü
-34%
Ofis-Kanepesi-İzmir-mertsit
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü
-33%
Nella-Ahşap-ofis-koltuk-takımı-izmir
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü
-11%
Ofis-Koltuk-Takımı-Onno-Mertsit-Tekli
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü
-74%
Slide-Büro-Koltuk-Takımı-Mertsit-izmir
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü
-73%
Special-Ofis-Koltuk-Takımı-Üçlü-İzmir-mertsit
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü
-12%
Oturma-Grubu-Venedik
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü
-11%
ofis-oturma-grubu-verden-mertsit
2 adet tekli, 1 adet ikili
Tekli
İkili
Üçlü

Ofis Koltuk Takımı Nedir? Neden Ofis Koltuk Takımına İhtiyacınız Var?

Ofisinizde veya işyerinizde masa takımından oluşan mobilyalarınızı ve makam koltuğunuzu satın aldınız diyelim peki ihtiyacınız olan başka bir ofis eşyasını unutmadığınızdan emin misiniz? Ofisinizde günde ortalama kaç kişi ağırlayacaksınız? ofis koltuk takımı modellerine ihtiyacınız olduğunu hiç düşündünüz mü? Avukatsanız belki onlarca misafir ağırlayacaksınız, emlak ofisiyse yine aynı şekilde. Meslek gruplarına göre günlük ziyaretçi sayınız farklılık gösterse de ofis koltuk takımına ihtiyacınız olacağından emin olabilirsiniz. Ofis koltuk takımı iş görüşmesi veya sohbet ederken üzerine oturup vücudumuzun uzuvlarını dinlendirebilmemiz için tasarlanan ofis eşyasıdır. Bu nedenle ofis koltuk takımı modelleri, ofis masa takımlarına uyum sağlaması için farklı modellerde tasarlanır ve üretilirler.

Ofis Koltuk Takımı Modelleri

Ofis tasarımınız sizin kişiliğinizi aynı zamanda da firmanızın çizgisini yansıtır. Bu nedenle ofis mobilyası ve ofis koltuk takımı seçerken özen göstermek gerekir. Renk, tasarım ve şekil insanların ilk görüşmesinde akılda yer eden unsurların başında gelir. Bunu kendi avantajınıza çevirmenin yollarından biri de firmanızı yansıtan ofis mobilyalarına yer vermektir. Size hitap eden tasarımda ve renklerde ofis koltuk takımı tercih ederek ilk kez görüştüğünüz misafirlerinizin dahi aklında yer edinirsiniz. Ofis koltuk takımı modeli beğenirken ofis masa takımınızla uyumlu olanı tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bu sayede ofisinizde bir bütünlük oluşur ve ofisiniz şık görünür. Kullanıcıların ofis koltuk takımı seçme eğilimleri bu yönde olduğu için ofis koltuk takımı tasarımları haliyle ofis masa takımlarına hitap edecek şekilde üretilir. Ofis koltuk takımı veya bir başka deyişle ofis oturma grubu modellerini dört ana grupta incelemek mümkündür. Bunlar sırasıyla;
-Modern ofis koltuk takımı
-Klasik ofis koltuk takımı
-Resepsiyon(Ortak Alan Koltuk Takımı) koltukları
-Köşe ofis kanepe takımı

Modern Ofis Koltuk Takımı

Sade ve zarif hatlara sahip ofis koltuk takımı modelidir. Metal ayak veya kol detayları içeren modelleri oldukça şık görünür. Günümüzde ofis koltuk takımı seçerken kullanıcı eğilimleri genelde modern ofis koltuk takımı yönündedir. Bunun iki sebebi olduğunu söyleyebiliriz. Birinci sebep modern ofis koltuk takımlarının fiyatıdır, ikincisi ise ofisinizi geniş gösteriyor olmasıdır.

Klasik Ofis Koltuk Takımı

Ofis koltuk takımı modellerinden klasik olanlar genellikle ahşap detaylara sahiptir. Diğer ofis oturma grubu modellerine göre büyük ölçüde olduğundan çok daha gösterişli
görünürler fakat bu bazı kullanıcılar tarafından kaba olarak adlandırılabilir. Herkes tarafından bilinen kapütane döşemeli chester koltuk takımını bu türe örnek verebiliriz.

Resepsiyon(Ortak Alan Koltukları) Koltukları

Randevu verdiğiniz müşteriniz ofisinize ulaştığında bir süre beklemesi gerekebilir veya dinlenme ihtiyacı hissedebilir. Bu nedenle resepsiyon için özel olarak tasarlanmış ortak alan oturma grupları bulunur. Bu ofis koltuk modellerinin diğer modellere göre oturak derinliklikleri daha büyük ve sırt kısmı daha küçük olarak üretilir.

Köşe Ofis Kanepe Takımı

“L” şeklinde olduğundan ve oda köşelerine yerleştirildiğinden köşe kanepe takımı olarak adlandırılır. Genellikle bir adet üçlü ofis koltuğu ve bir adet kolu olmayan ikili ofis koltuğundan oluşur. Otel lobileri, ofisler, Resepsiyonlar için oldukça kullanışlıdır. Aynı anda 4-5 kişinin oturabildiği modelleri bulunur.

Ofis Koltuk Takımını Oluşturan Unsurlar

Ofis koltuk takımlarının ofisinize güzel bir görünüm kazandırması için tamamlayıcı olması önemlidir. Bu nedenle grup grup tasarılanıp, üretilirler. Ofis koltuk takımı modelleri genelde üç ana unsurdan oluşurlar. Bunlar tekli ofis koltuğu, ikili ofis koltuğu ve üçlü ofis koltuğudur. Ofis koltuk takım içeriğinizi ofis alanınız imkan verdiği ölçüde dilediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Kendi ofis koltuk takımınızı oluşturmadan önce mutlaka yerleştirmeyi düşündüğünüz alanı ölçün ve ofis oturma grubunun ölçüsüyle mukayese edin. Ölçüm yaparken geçiş için boş alanlar bırakmayı asla unutmayın. Modellerimize gözatıp kendi ofis koltuk takımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Ofis Mobilyama Uygun Ofis Koltuk Takımı Nasıl Seçerim?

Ofis mobilyanızın koltuk takımınızla uyumlu olması bir hayli önemlidir. Koltuk takımınız ve masa takımınız bir bütünlük oluşturduğunda ofisiniz oldukça şık ve zarif görünecektir. Ofis mobilyası ve ofis koltuk takımını genelde aynı firmadan satın aldığınızda kampanyalı fiyattan işlem yapılır. Fakat gezerken bir firmanın ofis mobilyasını bir diğerinin ise ofis oturma grubunu beğenmiş olabilirsiniz. Peki neden ikisini kendi ofisinize çok yakıştırdınız? Ofis mobilyanıza uygun ofis koltuk takımı seçerken iki önemli kritere dikkat etmelisiniz. Bunlar renk ve tasarımdır. İkisi de birbirleriyle ilişkili olduğu için tek bir başlık altında incelemekte fayda var.

Ofis Koltuk Takımında Renk ve Tasarım seçimi

Markanızı ve ofisinizi yansıtan renkler ile ofis masanızı ve koltuk takımınızı kombinleyebilirsiniz. Tek bir renk markanızı anlatıyor olabilir ama bu oldukça sıkıcı olur. Kim sıkıcı bir ofiste bulunmak ister? Ofisinizi enerji veren renklerden oluşturabilirsiniz, oluştururken zıt renklerden olmamasına özen gösterin. Aksi taktirde saatlerce çalıştığınız ofisiniz de gözlerinizin kısa bir süre içinde yorulması kaçınılmazdır. Renkleri eşleştirirken koyu ve açık renklerden yararlanmakta fayda var. Ofis masalarında ahşap tonlu ve düz renkler kullanılır bu renk skalası oldukça geniştir. Örneğin sadece ceviz renginin dahi birçok tonu ve deseni bulunur. Bu tür desenli renkler ofis masa takımlarında düz renkler ile birlikte kullanılır. Bu sayede bir bütünlük sağlanmış olur ve odanızdaki duvar boyalarıyla uyum sağlama olasılığı artar. Genellikle 2 farklı renkten oluşan ofis masa takımları zaman zaman üç farklı renkten de oluşabilir. Ofis koltuk takımı tasarımına karar verdikten sonra önemli olan seçeceğiniz koltuk takımı renginin ofis masa takımınızla olan uyumudur. Masa takımınızın rengine yakın bir renk tonu veya açık yada koyu renk seçebilirsiniz. Üçüncü bir zıt olmayan renkte olabilir. Ofis mobilyanızda yer alan metal veya ahşap ayaklar varsa aynı renkte ayaklara sahip bir ofis koltuk takımı bulmanız mümkündür. Örneğin krom ayaklı bir masa takımına sahipseniz, krom ayaklı ofis koltuğu ve koltuk takımı tercih edebilirsiniz. Ofisinizi zengin gösterecektir.

Ofis Koltuk Takımı Seçmeden Önce

Ofis koltuğu olsun veya ofis mobilyası herhangi bir eşyayı satın almadan hangi filtrelerden geçirdiğiniz çok önemlidir. Satın alacağınız ürünün tüm filtrelere uyması oldukça zordur fakat en önemlisi satın aldığınız eşyanın beklentinizi karşılamasıdır. Peki siz satın almayı düşündüğünüz eşyaları hangi filtrelerden geçiriyorsunuz? Ofis oturma grubunuzu satın almadan önce size birkaç filtre önerimiz var. Bu filtrelerin başında ofis koltuk takımı fiyatları, ofis koltuk takımının konforu ve sağlam, dayanıklı bir ofis koltuk takımı gelir. Fakat bu saydığımız filtreler üretilen ofis koltuk takımı için gerekliydi peki firmanın eşyayı satın aldıktan sonraki süreci nasıl işliyor? Ofis koltuk takımınızı satın aldınız diyelim, firma zamanında teslimat yapabilecek mi? Ofisinizin açılışını yaptıktan sonra satın aldığınız koltuk takımının size ulaşmasının bir kıymeti olmaz değil mi? Aynı zamanda ofisiniz uzak bir şehirde bulunuyorsa satın aldığınız koltukların iyi paketlenmesi oldukça önemlidir, size gelene kadar belki ikiden fazla araç değiştireceği için koltuklarınız sağlam paketlenmeli.

Sağlamlık, Konfor ve Kalite İçin Birçok Unsura Sahip Ofis Koltuk Takımı Alın

Seçtiğiniz ofis koltuk takımının yalnızca iyi görünmesi yetmez kalitesininde iyi olması gerekir. Uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız koltuk takımının özellikle  bazı malzemelerinin kaliteli olmasından emin olmalısınız. Bu malzemeler deri, iskelet yapısı ve süngerdir. Bu saydığımız malzemelerin kaliteli olması durumunda koltuk takımınızı uzun süre kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz. Tüm bunlar için firmadan sertifikasyon talep edebilirsiniz bunun yanında deriden kötü bir koku geliyorsa iyi bir kaliteye sahip olmadığını anlamanız mümkündür. Tercihen gürgen ağacından yapıla iskeletle üretilmiş koltuk takımını satın almanız kullanış açısından uzun ömürlü olmasını sağlar. Çünkü gürgen ağacı, kavak vb. diğer ağaçlara göre daha sağlamdır ve kuruyunca çatlama yapmaz. Bu da uzun vadede koltuk takımı kullanırken sizi rahatsız edici sesten korur. Süngere gelince ise, yüksek yoğunluklu orta sertlikte süngerden üretilmiş koltuk takımı almanızda fayda var. En basitinden ofis koltuk takımını satın aldığınız firma üretici bir firma ise en son aldığız süngerlerin faturasını talep edebilirsiniz. Bilindik markaların sertifikasyonu olduğu için süngerin kaliteli olduğunu düşünebilirsiniz. Zaman zaman bazı firmalar koltuk takımlarını üretirken eskiden kullanılmış çıkma sünger kullanıyor olabilir veya merdiven altı sünger firmalarıyla çalışıyor olabilir, bu tür firmalar malzemeden kaçmak için sünger üretilirken içerisinde tebeşir tozu karıştırıyorsa sünger kısa bir zamanda formunu yitirir ve kullanıcı artık kanepesinde eskisi kadar rahat oturamaz.

Zaman zaman ofis oturma grubu olarak adlandırılan ve anılan ofis koltuk takımlarını bu yazımızda derinlemesine inceledik.