Uncategorized

Çalışma Alanında Motivasyon

Patronlar, müdürler ve diğer makam sahipleri personel seçiminde oldukça seçici davranıp üretken ve zeki personel isterler fakat çok azı çalışılan ortamın personel üzerindeki çevresel etkilerin olduğunun farkındadır. İşveren, personel içindeki cevheri ortayı çıkarmak için motivasyonu kullanabilir veya istemeden de olsa motive etmeyen bir ortamla personeli bir başına bırakabilir. Motivasyonu yok eden unsurları sıralamak gerekirse takım ruhundan yoksun bir ofis, çalışanları motive etmeyen verimsiz bir çalışma alanı olarak sıralayabiliriz. İyi bir işveren motivasyonu, personelin içindeki çalışma ve üretkenlik isteğini arttırıcı bir katalizör olarak kullanır.

Mertsit Ofis, yanlızca güzel görünen ofis ürünleri üretmekle kalmayıp aynı zamanda personelin işlevselliğini arttıracak çalışma ortamları oluşturur. Personelinizin
destekleyici bir çalışma alanında verimliliği nasıl arttıracağınıza dair unsurlardan sırasıyla bahsetmek gerekirse:

Vizyonunuzu tüm ofis çalışanlarınıza aktarın

Firmanızın vizyonunu çalışanlarınız arasından küçük bir kitleye bırakmayın. Takım halinde hareket edip her bir çalışanın vizyonunuzu görev edinmesini sağlayın. Hep birlikte içinde bulunduğunuz aracın nereye gittiğini onlara gösterin. Bu sayede personel çalıştığı ortamı sahiplenecektir.

Geri dönüşler

Çalışanların verilen hizmet veya üretilen ürünün müşteri tarafından nasıl değerlendirildiğini ve bunun firmayı nasıl etkileyeceğinin farkında olması gerekir. Bunu çalışma ekibinize müşteri yorumlarını paylaşarak yani ürününüzün veya sunduğunuz hizmetin müşteri üzerindeki etkisini paylaşarak yapabilirsiniz.

Kazan Kazan politikası

Başarının tadını alan çalışanlar kariyerlerinde daha da zirveye tırmanmak için kişisel gelişime açık olacaktır. Firmanızda çalışanlarınıza kendilerini geliştirmeleri için kişisel gelişim etkinlikleri veya ilgilendikleri konu hakkında geliştirmeleri için fırsat verebilirsiniz. Bu sayede çalışanlarınız kendilerini geliştirdikçe firmanıza daha fazla katkıda bulunacaklar.

Mutlu Çalışma Alanı

Çalışma ofisinizi zevkli bir ortam haline getirmek çalışanlarınızın verimini arttırmanın başka bir yoludur. Üretken ve takım halinde sorunları çözen bir alanda çalışmak çalışanlarınızı diri tutacaktır. Bu sayede çalışanlarınızın yaratıcı fikirlerini gerçekleştirebilirsiniz. Çalışmaya teşvik edici duvar ve ofis mobilya renkleri ve dizaynlarını kullanarak çalışma alanınızı dönüştürmüş olacaksınız. Bu sayede yalnızca güzel bir ortam değil, aynı zamanda işlevsel ve motive eden bir çevre elde edeceksiniz. Personel Motivasyonunu arttıracak işlevsel bir çalışma ortamı istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Çalışanlarınızı önemseyin

Motivasyonu arttırmak için yalnızca ofis ürünlerini doğru seçmek yetmez aynı zamanda çalışanlarınıza onların değerli olduğunu hissettirmelisiniz. İnsanları yönetmek başlı başına bir sanattır. Olumsuzluklar olduğunda cezalandırmayı bilen bir yönetici başarı karşısında da çalışanını yalnızca bir taktirle ödüllendirmekle kalmamalıdır. Çalışanlarınıza zaman zaman maaş promosyonları sunarak onları motive edersiniz böylece firmanıza daha çok değer katmaları konusunda motive etmiş olursunuz. Kısacası çalışanlarınızı önemseyin ve aralarında eşitliği gözetin.

Sonuç olarak

Özetlemek gerekirse işyerinizde birkaç değişiklik yaparak çalışanlarınızın motivasyonunu arttırmak mümkün. Onları kendilerine keşfetmeleri için motive edin. Bu sayede işlevsel ve güçlü bir ekip kuracaksınız. Aslında yapmanız gerek oldukça basit çalışanlarınızı gelişmeye açık hale getirmekten başlayıp sonrasında ofis çalışma alanınızı çalışmak için üretken hale dönüştürebilirsiniz. Bu sayede firmanız hızla büyüyecek.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.