Çalışma alanı düzeni

Ofis İçerisinde Cam Duvarların Önemi

Çeşitli amaçlarda çevremizde camın kullanıldığını hepimiz görmüşüzdür. Otomotiv, paketleme endüstrisi gibi birçok endüstri cam kullanılır. Her endüstrinin camı kullanmak için birçok nedenleri olabilir. Cam saydam olması itibariyle yaşam alanlarında kullanıldığında bulunduğu yeri olduğundan daha fazla geniş göstermesiyle de bilinir. Mahremiyetin önemli olmadığı alanlarda cam duvarlar kullanmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Cam duvarların kullanılabileceği alanların başında işyerleri yani ofisler gelir. Açık ve geniş alanlar ofis deki çalışanlarınızın üretkenliğini olumlu yönde etkileyecektir. Ofisinizi sıradan duvarlarla bölmek yerine neden ofisinizi modern gösterecek camı tercih etmiyorsunuz? Ofisinizde cam bölmeler kullandığınızda ofis deki farklı bölümleri fiziksel olarak ayırmış ama aynı zamanda birbirine bağlı tutmuş olursunuz. Ofisinizi cam duvarlar ile ayırmanın bazı avantajlarını gelin hep birlikte inceleyelim.

Tasarım Ofisler

Ofis tasarımının çalışanların üretkenliğinden firma prestijine kadar birçok etkisi vardır. Cam bölmeler koyu renkli çerçevelerle uygulandığında estetik bir görünüm sağlar. Tasarımın gizli özelliklerini kullanarak ofisinizde birçok şeyin verimliliğini arttırabilirsiniz. Cam bölmeler kullanmak bunlardan bir tanesidir. Her çalışanınızı pencere önüne yerleştirme imkanınız olamayabilir. Binanın kenar duvarlarındaki pencerelerden içeriye giren güneş ışığı cam bölmelerden süzülerek ofisinizdeki birçok alanı aydınlatacaktır. Kim karanlık bir ofiste çalışmak ister? insanlar fizyolojik olarak karanlıkta uyumak ister. Bu nedenle karanlık çalışanlarınızın uykusunu getirir. Cam bölmeler tercih ederek ışıktan maksimum seviyede yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda ofisinizdeki doğal ışığın artmasıyla çalışanlarınızın duygusal durumunun da olumlu yönde etkilenebileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanında cam panjur kullanarak havalandırmayı kolayca sağlayabilirsiniz. Ayrıca ses yalıtım özellikli cam paneller kullanarak tüm ofis çalışanlarının dikkatinin dağılmasına engel olabilirsiniz.

Cebinizi Koruyun

Tüm dünyada artan enerji fiyatları hepimizin malumu. Ofisinize giren gün ışığını arttırarak hem aydınlatmayı hem de ısınmayı güneşe bırakın. Bu sayede oldukça tasarruf edersiniz. Aynı zamanda yalnızca düşük fatura ödemekle kalmaz, karbon ayak izinizi azaltarak çevreci bir firma ünvanı alabilirsiniz.

Her şey Siz Yöneticilerin Denetiminde

Cam duvarlar arkasının da saklanmak mümkün olmadığı için hırsızlık gibi bir takım yasa dışı olaylar içinde caydırıcılık oluşturur. Belki siz kötü amaçlı yapılan eylemleri göremezsiniz ama yerleştireceğiniz bir gizli olmayan kamera tüm ofisinizde yaşananları depolar. Dolayısıyla yasa dışı illegal işlerin ofisinizde gerçekleşmesi fazlasıyla caydırıcı bir hale gelir. Çalışanlar cam duvarlar sayesinde sürekli izlenildiği hissine kapılarak işinden başka şeylere konsantre olmaktan kaçınır.

Ofis çalışma alanınızı cam duvarlar ile bölmenin bir diğer faydası da iş yerinizi sade ve parlak göstermesidir. Tüm çalışma ortamlarına uyan modern bir görünüm kazandıran bir üründür. Ofisinize ve işyerinize hitap eden bir cam türü seçerek ofisinizi düzenleyin. Bırakın klasik görünümlü taş duvarlar yerini artık camlar alsın.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.